Az év elején tartott G7 csúcstalálkozón elhangzott globális adójavaslatot a G20 pénzügyminisztereinek csoportja vetette fel a közelmúltban megrendezésre került csúcstalálkozójuk alkalmával, Velencében, Olaszországban. A globális adójavaslat célja, hogy véget vessen a multinacionális vállalatok adóelkerülésének, amelyek különböző módszereket alkalmaznak annak kikerülése érdekében, hogy magasabb adókulcsú országokban kelljen adót fizetniük.

Miután ezt a mérföldkőnek számító döntést a G20-országok mindegyike jóváhagyja, így a különböző országok százmilliárd dolláros adóbevételt nyernek vissza világszerte. Sok kereskedő azonban arra kíváncsi, hogy ez mi módon befolyásolhatja a csúcstechnológiai részvények CFD-k formájában történő online kereskedését az olyan vállalatok esetében is, mint amilyen például a Google.

Mi az a G20?

A világ 20 legnagyobb gazdaságából álló csoport (G20), 19 ország alkotja, plusz az Európai Unió, amelyek mind együtt dolgoznak a globális gazdasági kérdések megvitatásában. Az 1999-ben alapított G20 célja, hogy világszinten találjon megoldásokat a gazdasági kihívásokra, beleértve az éghajlatváltozást, a pénzügyi stabilitást és a fenntartható fejlődést is. A G20 tagjai közé tartozik Argentína, Ausztrália, Brazília, Kanada, Kína, az Európai Unió, Franciaország, Németország, India, Indonézia, Olaszország, Japán, Mexikó, Oroszország, Szaúd -Arábia, Dél -Afrika, Dél -Korea, Törökország, az Egyesült Királyság, és az Egyesült Államok. Ezek az országok teszik ki a világ össztermékének (GWP) 90%-át, ami azt jelenti, hogy döntéseikkel az egész világot befolyásolják. Ebben az évben a G20-országok pénzügyminiszterei és jegybankelnökei összegyűltek, hogy megvitassanak néhány kulcsfontosságú kérdést, többek között a Covid-19 helyzet kezelését, a jövőbeli egészséggel kapcsolatos problémák kezelésére vonatkozó terv kidolgozását, valamint a fenntarthatóbb gazdaságok felé vezető utat, és a globális adózási kérdéseket.

Velencei csúcstalálkozó

A legutóbbi, Olazsországban megrendezésre került csúcstalálkozón a csoport megállapította, hogy a globális gazdasági kilátások most pozitívabbnak tűnnek, miután széles körben kiterjesztették az oltások bevezetését. A globális fellendülés azonban továbbra is megoszlik a különböző országokban, ezért a G20 cselekvési tervet dolgozott ki annak érdekében, hogy továbbra is a kiegyensúlyozottabb és fenntarthatóbb jövő felé terelje a globális gazdaságot. A G20 elismerte, hogy a Világbank, a Kereskedelmi Világszervezet és a Nemzetközi Valutaalap létrehozott egy munkacsoportot, amely a fejlődő országokat segíti a Covid-19 elleni oltásokkal és diagnosztikával.

A klímaváltozás továbbra is prioritást élvez a csoport számára, akik azt tervezik, hogy az azonosított éghajlati kockázatokat beépítik globális kockázatfigyelési – és felkészültségi stratégiájukba. A tiszta energiaforrások állnak egyértelműen a középpontban. Ilyen például a szén-dioxid-árazás, valamint a fejlődő országok megsegítése a zöldebb gazdaság elérése érdekében.

A G20-ak csúcstalálkozóján felülvizsgálták a G7 csúcstalálkozón korábban megtárgyalt globális adójavaslatot. Az említett javaslat a multinacionális vállalatokra vonatkozó 15%-os minimális társasági adókulcsot érinti, és ezt a G20-ak csoportja is támogatta, ami azt eredményezi, hogy a más országokban székhellyel rendelkező vállalatoknak meg kell fizetniük az új adókulcsot, miután azt jóváhagyták. Ez megfékezi azoknak a vállalatoknak az adókikerülését, akik nyereségeiket más országokba helyezik át abból a célból, hogy kevesebb adót kelljen fizetniük. Az olyan nagy technológiai vállalatokra, mint például a Google és a Facebook, bizonyára hatással lesz majd az új adókulcs, mivel ide tartoznak azok a cégek is, akiknek nincs fizikai jelenlétük, de jelentős összegeket keresnek egy országban az e-kereskedelem vagy reklám révén. Mielőtt azonban megegyeznének az adókulccsal kapcsolatos fontos kérdésekben, el kell hárítani néhány akadályt, mint amilyenek például az Egyesült Államokban és Európában a „digitális illeték” körüli politikai kérdések. Mindemellett, Biden elnök 21%-ra kívánja emelni a tengerentúlon pénzt kereső amerikai vállalatok adóját, bár a kongresszusban ezzel kapcsolatban ellenállásra lehet számítani. Az adókulcs végleges jóváhagyására az októberi G20-csúcstalálkozón tesznek ajánlatot, ezt követően lehetünk szemtanúi a nagyvállalatokra gyakorolt ​​hatásának az elkövetkező hónapokban és években.

Joakim Honkasalo / Unsplash

A lényeg

Egyetlen kérdés maradt csupán, mégpedig az, hogy a Google-hoz hasonló vállalatok részvényárai hogyan fognak reagálni az új adóra, és különösen, hogy mindez majd hogyan fog megjelenni a piacokon azok számára, akik CFD-k formájában történő online high tech részvénykereskedést folytatnak. Vajon emelkedni vagy csökkeni fog az érdeklődés, és ebből kifolyólag majd hogyan fognak megbirkózni az olyan multinacionális vállalatok a helyzettel, mint amilyen a Google is? Abban az esetben, ha azt tervezi, hogy CFD-k formájában történő high tech részvénykereskedésbe kezd, akkor érdemes olyan szabályozott befektetési szolgáltatót keresnie, aki hozzáférést biztosít a pénzügyi hírekhez. Emellett, hasznos még megnézni a szabályozott befektetési szolgáltatói platformok YouTube-csatornáját is, hogy jobban megértse a CFD-piacok működését. Minél többet tud a high-tech részvények CFD-k formájában történő online kereskedéséről, a szabályozott befektetési szolgáltatók YouTube-csatornáján található “Hogyan kell..” videók megtekintése által, annál tudatosabb kereskedési döntéseket hozhat.

VIBHS Financial Limited társaságot az Egyesült Királyságban a Financial Conduct Authority a 613381. sz. hivatkozási szám engedélyezte és szabályozza. Angliában és Walesben korlátolt felelősségű társaságként van bejegyezve a Companies House-nál 08279988 -as cégjegyzékszámon.

Az iFOREX UK csapata együttműködött a dokumentumban szereplő anyagok előállításában, és az ebben a dokumentumban szereplő anyagok semmilyen esetben sem tekinthetőek – sem kifejezetten, vagy hallgatólagosan, sem közvetve vagy közvetlenül – pénzügyi eszközre vonatkozó befektetési tanácsnak, ajánlatnak, vagy befektetési stratégiára vonatkozó javaslatnak. A CFD összetett eszköz, és a tőkeáttétel miatt a hirtelen veszteség jelentős kockázatával jár. Ennél a szolgáltatónál a lakossági befektetői számlák 63.95 %-án veszteség keletkezik a CFD-kereskedés során. Fontolja meg, hogy érti-e a CFD-k működését és hogy megengedheti-e magának a veszteség magas kockázatát. Kérjük vegye figyelembe: A múltbeli teljesítménymozgások számításai a határidős ügyleteket reprezentálhatják és nem pedig a mögöttes eszközt. Teljes jognyilatkozat itt megtalálható.

 

Borítókép: Vladislav Klapin / Unsplash

A heti legjobb cikkek minden hétfő reggel a postafiókodban:

Kapcsolódó: