A világ egyik legnagyobb cargo légitársasága, a Turkish Cargo bejelentette: az idei téli szezonban heti 4-re növeli a Budapestre közlekedő dedikált légiáru-szállító járatai számát, továbbá a légitársaság a BUD Cargo Cityben nyitja meg Kelet-európai Regionális Igazgatóságának irodáját. A járványra immunisnak bizonyuló BUD Cargo City nemzetközi jelentősége ezzel tovább erősödik, a légiáru-kezelő komplexum pedig a nemzetgazdaság számára is elengedhetetlen, stratégiai létesítmény szerepét tölti be a régióban.

A légiáruszállítás stratégiai jelentőségű iparág mind a Budapest Airport, mind a nemzetgazdaság számára. A repülőtér-üzemeltető épp ezért folyamatosan dolgozik azon, hogy a januárban átadott világszínvonalú légiárukezelő komplexum, a BUD Cargo City az ország, és Kelet-Közép-Európa légi kapujává váljon. A mintegy 32 600 m2-es központ és a hozzá kapcsolódó, F kategóriájú repülőgépek kiszolgálására is alkalmas forgalmi előtér kiváló környezetet biztosít a Budapest Airport légiáru kezelésében részt vevő partnerei számára. Ezt az idei cargo eredmények is alátámasztják: a koronavírus-járvány ellenére a BUD Cargo City 2020-ban teljes fordulatszámon működik, minden szükséges feltételt megteremtve a cargo közösség, a légitársaságok és kiszolgáló cégek, a kormányzat és a hatóságok számára a gördülékeny áruszállításhoz és a hatékony járványkezeléshez.

Ezt a kiemelkedő eredményt a Budapest Airport kiváló partneri együttműködéssel – számos hosszútávú partnerrel és új cargo légitársaságokkal közös munka eredményeképp – érte el. A Budapest Airport hosszútávú partnere, a világ egyik legnagyobb cargo légitársasága, a Turkish Cargo épp a napokban jelentette be: heti háromról heti négyre növeli a Budapestre közlekedő cargo járatok számát, és Budapesten nyitja meg Kelet-európai Regionális Igazgatóságának irodáját. A járatok az Isztambul-Budapest-Isztambul útvonalon közlekednek, lehetőséget teremtve a budapesti központú cargonak arra, hogy a légitársaság központján keresztül a világ legnagyobb cargo hálózatához csatlakozva, Isztambulból mintegy további 95 léigáruszállítási kapcsolatot alakítson ki.

„Nagy örömmel üdvözöljük nagyszerű partnerünk, a Turkish Cargo döntését, miszerint regionális irodáját a magyar fővárosban hozza létre, és áruszállítási kapacitását heti négyre bővíti a budapesti repülőtéren. A Budapest Airport cargo csapata folyamatosan dolgozik azon, hogy a BUD Cargo City Közép-Kelet-Európa és Magyarország cargo kapujává váljon, amelyhez elengedhetetlenek nemzetközi partnereink fejlesztései. A jövőre nézve is sok sikert kívánunk a Turkish Cargo-nak Budapesten és a közép-kelet-európai országokban egyaránt”- mondta Dr. Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója.

Gustavo Espindola / Unsplash

„Az újonnan felállított kelet-európai regionális igazgatósági irodával a logisztikai és a kereskedelmi vállalatok szempontjából vonzó Budapest (BUD) a Turkish Cargo egyik fő központjává vált. Ez a regionális igazgatósági iroda 21 ország légiáru értékesítési tevékenységét koordinálja, Budapestről. A Turkish Cargo-nak ezen kívül – a Budapest Airport-al folytatott hosszú távú és kiváló együttműködés mellett – a szolgáltatási színvonalat is sikerült javítania, és – küldetésének megfelelően, hogy folyamatosan magasabbra tegye a mércét – fenntartható eredményt ért el. A Turkish Cargo a 2020-as téli szezonban, november 8-tól A330 típusú repülőgépekkel üzemeltetett negyedik járat indításával növeli áruszállító kapacitását a budapesti repülőtéren” – áll a Turkish Airlines közleményében.

A koronavírus-járvány okozta globális kihívás ellenére a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér cargo forgalma zavartalanul működik és folyamatosan fejlődik. 2020-ban a dedikált cargo járatok száma 18 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Számos új, menetrendszerinti cargo járat közlekedik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, és több légitársaság növelte cargo kapacitásait a Budapestre közlekedő légijáratokon. A Budapest Airport cargo forgalma 2020-ban is erős maradt: a BUD Cargo City január és október között 107 076 tonna légi teherárut kezelt, amely világviszonylatban is jó eredménynek számít. Míg egyes légikikötők áruforgalma majdnem teljesen leállt, a magyar főváros repülőtere e téren mindössze 3,6 százalékos csökkenést regisztrált az előző évhez képest, a cargo járatok száma pedig 16,7%-kal, 5007 kezelt légijáratra emelkedett 2020-ban.

A BUD Cargo City a koronavírus-járvány első hullámát követően immár felkészülten várta a második hullám alatt érkező egészségügyi szállítmányokat, és megkezdte a felkészülést a majdani vakcina szállításához és tárolásához szükséges feltételek biztosítására. Az ideális környezet, és a hozzáértő szakemberek közreműködésével, információcserén és részletes akcióterven alapuló közös munka biztosítja, hogy a Budapest Airport készen áll Magyarország és a kelet-közép-európai régió támogatására a járvány elleni küzdelemben is.

Budapest, 2020. november 12.

 

Szeretnéd a heti legjobb cikkeket e-mailen is megkapni?

Iratkozz fel!

Kapcsolódó: